Kutse konverentsile
LÄÄNEMERESOOME IDAPIIR
24.-26. oktoobril 2002. a Rõuge

Interdistsiplinaarse konverentsi "Läänemeresoome idapiir" eesmärgiks on ühendada läänemeresoome keeli kõnelevate ja kõnelnud rahvaste ajaloo, keele ja kultuuri uut uurimist ja uurijaid. Konverentsi korraldavad Võru Instituut ja Tartu Ülikool 24.-26. oktoobril 2002. a Rõuges. Tegemist on järjekorras seitsmenda üritusega sügiseste läänemeresoome keele- ja kultuurikonverentside sarjas Kagu-Eestis.

Tänavu on vaatlusalaks territoorium, mis ulatub Ida-Eestist ja Ida-Soomest kõige kaugemate läänemeresoome keelesaarteni Venemaal. Selle suure ala käsitlemiseks kutsume osalema võimalikult erinevate valdkondade teadlasi, et luua soodne pinnas infovahetuseks ja rikkalikke seoseid loovaks aruteluks. Konverentsi teemaderingi kuuluvad idapoolsete läänemeresoome alade arheoloogia ja asustusajalugu, kohanimed, ühisjooned ja erinevused keeles ning antropoloogias, materiaalses kultuuris, folklooris ja mentaliteedis. Tavapäraselt on oodatud vähemuskeelte ja -kultuuride probleeme puudutavad ettekanded. Üheks akadeemilise arutelu tulipunktiks on muistse lõunaeesti hõimu vahekord idapoolsete läänemeresoome ja soome-ugri rahvastega.

Ettekannete plaanitav pikkus on 20 minutit. Lisaks suulisele ettekandele on teretulnud esinemine posterettekandega. Konverentsi töökeeled on läänemeresoome keeled. Konverentsi ettekanded avaldatakse eraldi kogumikuna.

Kui otsustate osaleda konverentsil, palume ennast registreerida 15. juuniks Võru Instituudi koduleheküljel http://www.wi.ee/est/konver.html või posti teel alloleval aadressil. Kui soovite esineda ettekandega, palume saata 15. juuniks oma teesid (kuni 500 sõna) ühes konverentsi töökeeles. Korraldajad organiseerivad teeside tõlkimise võru, eesti ja soome keelde.

Konverentsi osavõtumaks on 500 krooni (ca 32 EUR). See katab bussisõidu Tallinnast või Tartust konverentsipaigale ja tagasi, majutuse ja söömise konverentsi ajal ning muud konverentsikulud. Registreerunuil on soovitav osavõtumaks tasuda 15. septembriks. Maksta saab Võru Instituudi kontole 10402007489005 Eesti Ühispangas, selgituses tuleb märkida, et tegemist on konverentsi osavõtumaksuga. Korraldajad eelistavad osavõtumaksu tasumist ülekandega, kuid kokkuleppel on võimalik tasuda ka kohapeal sularahas.

Järgmine konverentsi ringkiri koos esialgse konverentsi kavaga saadetakse osavõtusoovist teatanutele septembri alguses.

Kõigi küsimustega palume pöörduda:

Sulev Iva, Triinu Ojar Võru Instituut, Tartu tn. 48, 65609 Võru,
e-mail: wi@wi.werro.ee, tel 372 78 21960, faks 372 78 21315.