23. märtsil 1996 registreeriti teadaolevalt esimene maride abielu Eestis. Abiellujateks Tallinna Tehnikaülikooli tudeng Konstantin Tjapin ja Tallinna Pedagookikaülikooli tudeng Natas^a Rõbakova.
Abielutseremoonia toimus peale mõningaid viperusi (pruutpaar hilines, passid ununesid) Pärnu mnt Õnnepalees. Tähtsast sündmusest võtsid osa abiellujate vanemad, Tallinna mari tudengid, Pedagoogikaülikooli õppejõud ja allakirjutanu.
Tseremoonia toimus kiirustades ja vene keeles. Kahjuks ei tajunud perekonnaseisu büroo ametnik momendi ajaloolisust ja seepärast polnud tema kõnes ka viidet maridele ning soome-ugri rahvastele. Ka oleks ta tseremoonia võinud läbi viia eesti keeles.
Pulmad toimusid aga Eesti evangeelse kiriku misjonikeskuses, kes võimaldas maridele tasuta ruumi. Pulmalisi oli umbes 40, põhiliselt samad inimesed, kes viibisid ka registreerimisel. Eesti tudengeid ja Tartu marisid-tudengeid kohal polnud, v.a Tartu maride esindaja. Samuti puudusid kohalikud marid. Lauad olid kaetud Marimaalt toodud roogadega, klaasidesse valati s^ampust ja veine. Vastupidiselt tavapärastele pulmadele viina ei joodud. Õnneks siiski evangeelset propagandat ei tehtud, küll aga lubati tantsida mari rahvatantse. Arvata on, et misjonikeskuses pole enne nii vägevat tantsu löödud.
Kuna mari traditsioone suurt ei jälgitud (pidu kiskus
venekeelseks), siis lõppes ka pulm vara - kl 21. Pole teada, et pulm oleks
järgnevatel päevadel edasi kestnud.
Jaak Prozes